sledujte náš facebook napište nám

aktuality o projektu výstavní kola Labe - Tour galerie naši partneři charitativní organizace pro média kontakt
       
 

 15 5. 2014- Tisková zpráva ke stažení ve formátu *.pdf

JEDINEČNÁ PRODEJNÍ VÝSTAVA LABE - TOUR 2014 V DĚČÍNĚ

Labe - Tour 2014 je nástupcem projektu Photomeetpoint, který probíhal v druhé polovině roku 2013 v prostorách Kongresového centra Praha. V loňském roce jsme tak za pomoci magistrátu hl. města Prahy vystavili více jak 80 autorů a výběr z těchto prací se pod patronací Ústeckého kraje stěhuje na sever Čech. Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín jsou města, která v měsíčních cyklech budou tento výběr hostit. Výstavní okruh Labe – Tour 2014, stejně jako zmíněný Photomeetpoint,
má charitativní přesah. I tentokrát jsou všechny fotografie prodejné a
100% výtěžku z jejich prodeje poputuje neziskové organizaci z vybraného města.

První Vernisáž projektu Labe - Tour 2014 se uskutečnila dne 27. února 2014 v Litoměřicích, v krásných prostorách jezuitského kostela, který spravuje litoměřická Galerie výtvarných umění. Neziskovou organizací, které byl určen výtěžek z litoměřické Vernisáže je Centrum pro zdravotně postiženou mládež - Srdíčko. O dobrou pohodu se postarali nejen vystavené práce třiceti autorů, ale i patron projektu Robert Vano. Hudebního vystoupení se k naší velké radosti ujali Dan Bárta, Filip Jelínek a Jaroslav Friedel.

Druhá vernisáž výstavy Labe – Tour 2014 proběhla 3. dubna 2014 v Muzeu města Ústí
nad Labem
. Výtěžek z prodaných fotografií, dobrovolného vstupného a z doprovodného koncertu Dana Bárty jsme tentokráte věnovali onkologickému oddělení Masarykovy nemocnice
v Ústí nad Labem.

Je nám ctí a potěšením pozvat Vás do Centra Pivovar Děčín dne 28. května 2014
od 18. hodin na třetí, závěrečnou vernisáž projektu Labe – Tour 2014.
Těšit se můžete nejen na patrona celého projektu Roberta Vana, ale také na jedinečné vystoupení Jany Koubkové
a její kapely SMRT STANDARDISMU.

Projekt vznikl za významné podpory Ústeckého kraje

více informací:
www.facebook.com/photomeetpoint
www.photomeetpoint.eu

info@cargogallery.eu

 

 

23. 3. 2014- Tisková zpráva ke stažení ve formátu *.pdf

Tisková zpráva

90 FOTOGRAFIÍ V ÚSTÍ NAD LABEM

Labe - Tour 2014 je nástupcem projektu Photomeetpoint, který probíhal v druhé polovině roku 2013 v prostorách Kongresového centra Praha. V loňském roce jsme tak za pomoci magistrátu hl. města Prahy vystavili více jak 80 autorů a výběr z těchto prací se pod patronací Ústeckého kraje stěhuje na sever Čech. Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín jsou města, která v měsíčních cyklech budou tento výběr hostit. Také tento výstavní okruh, stejně jako zmíněný Photomeetpoint, má charitativní přesah. I tentokrát jsou všechny fotografie prodejné a 100% výtěžku z jejich prodeje poputuje neziskové organizaci z vybraného města. První Vernisáž projektu Labe - Tour 2014 se uskutečnila dne 27. února 2014 v Litoměřicích, v krásných prostorách jezuitského kostela, který spravuje litoměřická Galerie výtvarných umění. Neziskovou organizací, které byl určen výtěžek z litoměřické Vernisáže je Centrum pro zdravotně postiženou mládež - Srdíčko. O dobrou pohodu se postarali nejen vystavené práce třiceti autorů, ale i patron projektu Robert Vano. Hudebního vystoupení se k naší velké radosti ujali Dan Bárta, Filip Jelínek a Jaroslav Friedel.

Je nám potěšením pozvat Vás na druhou vernisáž výstavy fotografií Labe - Tour 2014, která proběhne již 3. dubna 2014 od 18 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem. Výtěžek z prodaných fotografií, dobrovolného vstupného a z doprovodného koncertu Dana Bárty tentokráte věnujeme onkologickému oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Těšíme se na osobní setkání s Vámi. Tým Labe - Tour 2014

Projekt vznikl za významné podpory Ústeckého kraje

více informací:
www.facebook.com/photomeetpoint
www.photomeetpoint.eu

info@cargogallery.eu

 

Reportáž z I. Vernisáže projektu Labe - Tour 2014

17. 2. 2014 - Tisková zpráva

90 fotografií v Litoměřicích

Labe - Tour 2014 je nástupcem projektu Photomeetpoint, který probíhal v druhé polovině roku 2013 v prostorách Kongresového centra Praha. V loňském roce jsme tak za pomoci magistrátu hl. města Prahy vystavili více jak 80 autorů a výběr z těchto prací se pod patronací Ústeckého kraje stěhuje na sever Čech. Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín jsou města, která v měsíčních cyklech budou tento výběr hostit. První Vernisáž je 27. 2. od 17:00 v Litoměřicích, v jezuitském kostele, který spravuje litoměřická Galerie výtvarných umění. I tento výstavní okruh, stejně jako zmíněný Photomeetpoint, má charitativní přesah. I tentokrát budou všechny fotografie prodejné a 100% výtěžku z tohoto prodeje půjde neziskové organizaci z daného města. Centrum pro zdravotně postiženou mládež - Srdíčko je neziskovkou, které je určen výtěžek právě z litoměřické Vernisáže, na kterou vás tímto srdečně zveme. O dobrou pohodu se postarají nejen vystavené práce třiceti autorů, ale i patron projektu Robert Vano a hudebního vystoupení se k naší velké radosti ujal Dan Bárta, Filip Jelínek a Jaroslav Friedel. Takže 27. 2., nashledanou v Litoměřicích.

více informací:
www.facebook.com/photomeetpoint
www.photomeetpoint.eu

info@cargogallery.eu


 

30. 10. 2013 - Tisková zpráva (zde ke stažení jako *.pdf)

Tisková zpráva

 

 

Výstava PHOTOMEETPOINT představí svou Bytost

30. října 2013, Praha – V pondělí 4. listopadu vstoupí přehlídka nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT do svého závěrečného výstavního kola. Vernisáž dobročinné výstavy s tématem „Bytost“ se uskuteční v kavárně Melodie v Kongresovém centru Praha od 19 hodin.

Patronem celé přehlídky PHOTOMEETPOINT, která ve foyer Kongresového centra trvá již od jara, je fotograf Robert Vano, který nebude chybět ani na této vernisáži. Organizátoři k této příležitosti předají Škole SPMP Modrý klíč výtěžek předchozího výstavního kola. Ten činí 20 300 Kč. S malým koncertem v pondělí večer vystoupí také česká hudební skupina NiceLand.

Fotografie Bytosti od amatérských i profesionálních tvůrců budou ve foyer Kongresového centra v Praze k vidění až do 6. prosince každý všední den. Celá přehlídka bude po tomto kole ukončena ve vánočním duchu slavnostní dernisáží.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 byl rozdělen do čtyř samostatných výstav, z nich každá svým výtěžkem přispívala vybrané organizaci:

-          13. 5. – 22. 6.     Téma: „Krajina, člověk, město“ – The Tap Tap

-          24. 6. – 30. 8.     Téma: „Volné téma“ – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii

-          2. 9. – 1. 11.       Téma: „Akt“ – Škola SPMP Modrý klíč

-          4. 11. – 6. 12.     Téma: „Bytost“ – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem

Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují také hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, Hewlett Packard a Pizza Go Home. Mediálními partnery jsou Český Rozhlas Regina a portál Fotopátračka.

Více na www.photomeetpoint.eu

Kontakt pro média: Lucia Heverová, +420 773 033 100, lucia@cargogallery.eu

 

 

Vernisáž III. výstavního kola projektu photomeetpoint.eu.

26. 8. 2013 - Tisková zpráva (zde ke stažení jako *.pdf)


Tisková zpráva

26. srpna 2013, Praha

 

Foyer Kongresového centra zaplní akt

V pondělí 2. září zahájí přehlídka nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT 2013 své již 3. výstavní kolo. Vystavovat se bude akt. Návštěvníci vernisáže, která proběhne od 19 hodin v kavárně Melodie, se mohou mimo nové fotografie těšit také na vystoupení kapely Khaomatic a ukázku pole dance.

Hostem vernisáže bude kromě Roberta Vana, patrona celého projektu, také Iva Nesvadbová, zakladatelka festivalu Prague Foto a Art Prague. V rámci programu vernisáže předají organizátoři výtěžek z předchozího kola. Ten činí 18 700,- Kč a půjde občanskému sdružení pro hipoterapii Caballinus, jehož patronem je handicapovaný Muž roku 2009 Martin Zach.

Akt bude v Kongresovém centru Praha k vidění až do 1. listopadu, kdy ho nahradí poslední téma - „Bytost“. PHOTOMEETPOINT 2013 je charitativní počin, který v průběhu sedmi měsíců pomáhá vybraným organizacím. Celkový výtěžek z prodaných fotografií a dobrovolného vstupného putuje na dobročinné účely. Předposlední kolo vystavuje ve prospěch školy SPMP Modrý klíč.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 je rozdělen do čtyř samostatných výstav:

-          13. 5. – 22. 6.     Téma: „Krajina, člověk, město“ – The Tap Tap

-          24. 6. – 30. 8.     Téma: „Volné téma“ – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii

-          2. 9. – 1. 11.       Téma: „Akt“ – Škola SPMP Modrý klíč

-          4. 11. – 6. 12.     Téma: „Bytost“ – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem

Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují také hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, HP, Pizza Go Home a PEPR Consulting. Mediálními partnery jsou Český Rozhlas Regina a portál Fotopátračka.

 

Více na www.photomeetpoint.cz

Kontakt pro média: Lucia Heverová, +420 773 033 100, heverova@peprconsulting.cz

 

24. 6. 2013 - Tisková zpráva (zde ke stažení jako *.pdf)

Tisková zpráva

24. června 2013, Praha

 

 

Přehlídka nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT 2013 pokračuje další výstavou

Druhé výstavní kolo přehlídky nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT 2013 začne dnes v 19 hodin v kavárně Melodie pražského Kongresového centra. Večerem provede Muž roku 2009 Martin Zach, fotografové tvořili na volné téma. Novinkou projektu je dobročinná online aukce.

Výstava PHOTOMEETPOINT, která je rozdělena do 4 výstavních kol, podporuje výtěžkem z prodaných fotografií a z dobrovolného vstupného vybrané charitativní organizace. Současná expozice podpoří občanské sdružení pro hipoterapii, Cabllinus. Patron celé přehlídky, Robert Vano, vytvořil přímo pro něj fotografii. Ta bude dražena prostřednictvím online aukce.

„Pro tuto příležitost jsme oslovili portál Aukro.cz, vlastně největší obchodní portál u nás. Aukro se během krátké chvilky rozhodlo naší činnost podpořit a stalo se tak novým partnerem i pro ostatní výstavní kola“, sdělil ředitel přehlídky Květoslav Vršovský. Dražba autorem podepsané barevné fotografie s názvem „Meruňky“ byla spuštěna v pondělí 24. června a poběží následujících deset dní na tomto odkazu: http://aukro.cz/show_item.php?item=3349098510

Moderátorem slavnostního večera bude Martin Zach, Muž roku 2009, který je zároveň patronem občanského sdružení Caballinus. Při vernisáži vystoupí také Česká Miss 2010 Jitka Válková a folkové duo Birgita Cmuntová & Štěpán Klouček. V rámci programu bude Šimonu Ornestovi předán výtěžek předchozího výstavního kola, která se konalo ve prospěch kapely The Tap Tap.

Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují také hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, HP, Fotopátračka a Pizza Go Home a PEPR Consulting. Mediálním partnerem je Český Rozhlas Regina.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 je rozdělen do čtyř samostatných výstav:

-          13. 5. – 22. 6. Téma: „Krajina, člověk, město“ – The Tap Tap

-          24. 6. – 30. 8. Téma: „Volné téma“ – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii

-          2. 9. – 1. 11. Téma: „Akt“ – Škola SPM Modrý klíč

-          4. 11. – 6. 12. Téma: „Bytost“ – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem

Více na www.photomeetpoint.cz

 

Kontakt pro média: Lucia Heverová, +420 773 033 100, heverova@peprconsulting.cz

 

6. 5. 2013 - Tisková zpráva (zde ke stažení jako *.pdf)

 

 

V Praze začíná přehlídka nekomerční fotografie PHOTOMEETPOINT 2013

V pondělí 13. května bude v pražském kongresovém centru slavnostně zahájen druhý ročník přehlídky nekomerční fotografie, PHOTOMEETPOINT 2013. Záštitu nad dobročinně zaměřenou výstavou amatérských i profesionálních fotografů z celého světa převzal Robert Vano. Expozice bude k vidění do 6. prosince.   

Celkový výtěžek z prodeje fotografií a dobrovolného vstupného poputuje vybraným charitativním organizacím. „Výstava je vzhledem ke své délce a různorodosti tvůrců rozdělena do 4 samostatných tematických celků. Každá z těchto částí si vybrala nadaci, které svou tvorbou pomáhá.“, říká ředitel přehlídky, Květoslav Vršovský. „Nadací, které pomáháme v rámci prvního kola,  je známé hudební uskupení Šimona Ornesta – The Tap Tap“, dodal.

Tváří a patronem projektu se stal Robert Vano. Součástí zahajovacího programu je kromě vystoupení The Tap Tap také křest speciálního výročního časopisu motejlek.art – 101 nejlepších česko-slovenských aktů. Mezi pozvanými jsou známí fotografové Gabina Fárová, Vlastimil Kula a Pavel Mára, nebo Iva Nesvadbová a Milan Jaroš, pořadatelé Art Prague a Prague Photo. První kolo s tématem „Krajina, člověk, město“ potrvá do 22. června, kdy naváže nová instalace na „Volné téma“.

Výstava PHOTOMEETPOINT 2013 je realizována v rámci projektu Cargo Gallery. Akci podporují hlavní město Praha, Kongresové centrum Praha, Ústecký kraj, společnosti Eizo, HP, Fotopátračka a Pizza Go Home a PEPR Consulting. Mediálním partnerem je Český Rozhlas Regina.

Projekt PHOTOMEETPOINT 2013 je rozdělen do čtyř samostatných výstav:

-          13. 5. – 22. 6. Téma: „Krajina, člověk, město“ – The Tap Tap

-          24. 6. – 30. 8. Téma: „Volné téma“ – Caballinus, občanské sdružení pro hipoterapii

-          2. 9. – 1. 11. Téma: „Akt“ – Škola SPM Modrý klíč

-          4. 11. – 6. 12. Téma: „Bytost“ – APLA, asociace pomáhající lidem s autismem

Vernisáž začíná v 19:00.

 

Kontakt pro média: Lucia Heverová, +420 773 033 100, heverova@peprconsulting.cz

 

15. 1. 2013 - Tisková zpráva (zde ke stažení jako *.pdf)

PHOTOMEETPOINT 2013- největší přehlídka nekomerční fotografie

V době od 13. května do 16. prosince 2013 se ve veřejných prostorách Kongresového centra Praha uskuteční 2. ročník největší přehlídky nekomerční fotografie volně navazující na akci z roku 2009 „Rok české a slovenské nekomerční fotografie“, (www.rcsnf.cz). Cílem je propojení nekomerční a kvalitní zájmové tvorby fotografie s pracemi profesionálů v tomto oboru z České republiky i ze zahraničí. Patronem celé akce je Robert Vano. Přehlídka proběhne formou sedmiměsíční výstavy rozdělené do 4 tematických celků:

1. „Krajina, člověk, město“ (od 13. 5. do 22. 6.)
2. "Volné téma" (od 24. 6. do 30. 8.)
3. „Akt“ (od 2. 9. do 1. 11.)
4. „Bytost“ (4. 11. do 6. 12.)

Součástí každého kola přehlídky je také vybraná charitativní organizace, která získá celkový výtěžek z prodeje fotografií z daného kola. V prvním kole zastoupí tento neziskový sektor Šimon Ornest s hudebním uskupením Jedličkova ústavu - The Tap Tap. Jsme velmi rádi, že tato hudební skupina vystoupí i v rámci naší první vernisáže, dne 13. 5. 2013. Statická výstava bude doplněna i o online prezentaci veškerých vystavených děl s možností jejich prodeje, kdy 100% výtěžku putuje vždy konkrétní neziskové organizaci, která je spjata s daným výstavním kolem. Organizátoři výstavy zajišťují kromě celkové produkce také vernisáže pro všechna kola, tištěné katalogy a jsou naplánovány doplňkové kulturně-vzdělávací akce.

Akce PHOTOMEETPOINT je realizována v rámci aktivit projektu Cargo Gallery. Přihlášky pro autory, kteří by se rádi přehlídky účastnili, jsou přijímány vždy nejpozději čtrnáct dní před zahájením daného výstavního kola, a to zasláním e-mailu s portfoliem autora na info@cargogallery.eu

Další informace jsou k dispozici na stránkách www.photomeetpoint.eu.
Vstup pro návštěvníky: zdarma

Kontakt: Bc. Lucia Heverová
Tel.: +420 773 033 100
E-mail: lucia@cargogallery.eu

PHOTOMEETPOINT 2013 volně navazuje na přehlídku Rok české a slovenské nekomerční fotografie z roku 2009.

 

Generální partner projektu Labe - Tour 2014:

 

***

Katalog výstavy   PHOTOMEETPOINT2013 

***

Katalog výstavy Rok české a slovenské fotografie, na který  PHOTOMEETPOINT volně navazuje, jako  projekt největší přehlídky nekomerční fotografie.

***

 

Generální partner projektu Photomeetpoint 2013:

 

Hlavní partner projektu Photomeetpoint 2013:

 

mediální partner:

 

partneři:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  aktuality | o projektu | výstavní kola | Labe - Tour | galerie | naši partneři | charitativní organizace | pro média | kontakt |

 

(c) AP PROMO s.r.o.